W środę – 15. września - w klasie 3A PSP w Jaroszowie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, podczas, którego uczniowie wspominali historię Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.

Celem tego nietypowego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.

Obchody Dnia Kropki zaczęliśmy się od obejrzenia historii małej Vashti. Tego dnia na korytarzu zagościło mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek.
Nie obyło się bez pogadanki na temat wiary we własne możliwości i talent. To był wspaniały i niezapomniany dzień! W tym dniu nikt nie był „w kropce”, za to wszyscy byli „zakropkowani”.

Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książkę pod tytułem „The Dot”, której bohaterką jest mała dziewczynka o imieniu Vashti. Dziewczynka dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Historia ta zainspirowała nauczycieli, bo przecież w każdym z nas tkwią talenty i tak w 2008 r. powstał Międzynarodowy Dzień Kropki.