W tym roku szkolnym jaroszowska szkoła wzięła kolejny raz udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki organizowanym przez Politechnikę Wrocławską. Ze względu na  pandemię SARS-Covid-2 zajęcia odbyły się on-line na platformie Zoom.

W piątek - 18 września - uczniowie z klasy 2a i 3a wzięli udział w wykładzie i pokazie „Zabawa w naukowca”  prowadzonym przez dr inż. Annę Hajdusianek.

W poniedziałek - 21 września – ósmoklasiści wzięli udział w Debacie Oksfordzkiej: „Świat 2.0. Czy możemy wpłynąć na rzeczywistość?”, a klasa 6b, 7a, 7b w wykładzie i prezentacji „Wspaniały świat symulacji komputerowych”  dra inż. Jakuba Słowińskiego.

We wtorek - 22 września - klasa 2a i 3a uczestniczyła w wykładzie i prezentacji: „Niewiarygodne. To na pewno biblioteka”.

Koordynator DFN w tegorocznym zaproszeniu powiedział: „Nauka ma ogromną rolę do odegrania - szczególnie w chwilach zagrożenia dostarcza rzetelnych informacji, łagodzi lęki, wspiera pozytywne myślenie i napawa optymizmem na przyszłość.”

Udział w tych zajęciach pozwolił uczniom zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami nauki w sposób wyjątkowy, fascynujący i zrozumiały dla każdego.