Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

W piątkowy poranek 22.12.2023 r., w sali gimnastycznej w Jaroszowie, odbyła się premiera tegorocznego przedstawienia bożonarodzeniowego. Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie przedstawili przed swoją publicznością, przygotowane przez katechetę - Tomasza Dziurlę oraz nauczycielkę Dominikę Pieszko, widowisko o tematyce bożonarodzeniowej pt. „Diabełki i aniołki”.

W tegorocznych Jasełkach wystąpili: Aleksandra Hućko (narrator, wokal), Oliwia Szczepanek (Maryja), Oliwier Psujek (św. Józef), Zuzanna Pikuła (Lucyfer), Emilia  Baniewicz (diabeł 1), Julia Bagienko (diabeł 2), Karolina Wiraszka (diabeł 3), Julia Miklaszewska (diabełuszka), Alex Nowak (wójt), Wojciech Kurzeja (policjant), Zuzanna Gessing-Miśkiewicz (lekarz), Magdalena  Kossowicz (anioł 1, wokal), Yewa Prysiazhna (anioł 2), Solomiia Prysiazhna (wokal), Antoni Kowalczyk (murarz), Bartosz Burdziński (nauczyciel), Martyna Szymańska (uczeń 1, wokal), Zuzanna Rychel (uczeń 2, wokal), Wiktoria  Senczyna (dziecko 1), Krystian Maicki (dziecko 2) oraz Ignacy Pieszko (skrzypce). Piękna sceneria, gra aktorska uczniów oraz śpiew kolęd i pastorałek zostały wzbogacone adekwatnymi do danej sytuacji scenicznej podkładami muzycznymi oraz grą na instrumentach muzycznych.

W tym bardzo symbolicznym i radosnym, a zarazem dającym wiele do myślenia przedstawieniu bożonarodzeniowym, uczestniczyli również: dyrektor szkoły Beata Jankiewicz, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie oraz zaproszeni goście w osobach: ks. proboszcz Marek Krysiak, pani Anna Góralska - naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Strzegomiu, pani Krystyna Lewicka - radna Rady Miejskiej w Strzegomiu, pan Michał Smółka - zastępca prezesa Stowarzyszenia „Na Rzecz Rozwoju Wsi Jaroszów i Rusko” oraz pan Remigiusz Wołowiec - przewodniczący Rady Rodziców.

Przedstawienie bożonarodzeniowe wprowadziło uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości w radosną atmosferę Wigilii szkolnej i tradycyjnego już wspólnego kolędowania, które zakończyły zajęcia szkolne przed przerwą świąteczną.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023