Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

W czwartek – 23 maja 2024 r. – uczniowie z kl. 5 i 6 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Strzegomia w ramach klasowego projektu ph. „ Żyjemy w ciekawym regionie Polski. Walory krajoznawcze Dolnego Śląska – naszej Małej Ojczyzny”.

Uczniowie zwiedzali Strzegom z przewodnikiem - Panem Krzysztofem Bartnickim. Duże wrażenie zrobiła na młodzieży Bazylika Mniejsza oraz inne zabytki i ciekawe miejsca, których do tej pory nie zwiedzali. Ciekawostki historyczne opowiadane przez p. Krzysztofa przydały się później w przygotowanej przez nauczycielki karcie zadań (napisanej w języku angielskim) w grze terenowej.

Szóstoklasiści wysłali również widokówki z pozdrowieniami ze Strzegomia, a po zakończonej grze terenowej wszyscy spotkali się na wspólnym poczęstunku na dziedzińcu CAS „Karmel”.

Grę terenową wygrała grupa: Z. Różańska, J. Horoszczak, D. Dworak, A. Szczepek, T. Balcerek, M. Wićko i A. Burzyński. Uczniowie otrzymali punkty z zachowania i oceny z języka angielskiego.

Celem wyjazdu było poznanie najbliższej okolicy, którą uczniowie nie mieli okazji nigdy zwiedzić. Opiekunami uczniów były wychowawczynie: Monika Bytnar-Gołembiowska i Joanna Pietras oraz pedagog – Sylwia Chrut-Rudnicka i psycholog – Aleksandra Lebiedzińska.

Serdeczne podziękowania składamy bardzo uprzejmym Paniom pracującym w CAS „Karmel” za przygotowanie poczęstunku dla uczestników wycieczki oraz Panu Krzysztofowi Bartnickiemu z bardzo ciekawe opowiadanie strzegomskich legend i historii.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023