Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

 

We wtorek, 28 maja 2024 r., uczniowie z klas trzecich Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaroszowie wraz ze swoimi opiekunami: wychowawczynią Elżbietą Szczepanik i wychowawczynią Bożeną Wilczak oraz Tomaszem Dziurlą – katechetą i ks. Markiem Krysiakiem - proboszczem jaroszowskiej parafii oraz swoimi rodzicami udali się na wycieczko-pielgrzymkę do Sulistrowiczek.

Pierwszym i najważniejszym punktem programu było nawiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach, które zostało wybrane przez ks. proboszcza jako miejsce tegorocznego dziękczynienia Bogu za dar Eucharystii. Uczestnicy wzięli udział we Mszy Świętej oraz nabożeństwie majowym.

Po zakończonym dziękczynieniu udano się pieszo, czerwonym szlakiem turystycznym, na górę Ślężę. Uczestnicy zwiedzili na niej mały kościół, bawili się w zabawach integracyjnych oraz dowiedzieli się o starożytnych rzeźbach kultowych (np. niedźwiedź). Na koniec, żółtym szlakiem wszyscy zeszli do pola biwakowego na Przełęczy Tąpadła, gdzie zjedli pyszne kiełbaski upieczone na ognisku przygotowanym przez opiekunów i rodziców.

Pełni duchowych wrażeń i utrudzeni uczestnictwem w tegorocznej wycieczko-pielgrzymce wszyscy szczęśliwie wrócili do Jaroszowa, ze śpiewem i modlitwą na ustach.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023