Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

 

Dnia 3 czerwca 2024 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie odbył się VII Festiwal Teatrzyków Dziecięcych ph. „Poezja w teatrze”, w którym wzięli udział uczniowie z klas I-V.

Aktorzy zaprezentowali swoje przedstawienia w pięknej, bajkowej scenerii. Talenty aktorskie uczniów podziwiali rodzice, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz zaproszeni goście: Anna Góralska – naczelnik Wydziału Oświaty UM w Strzegomiu, Zbigniew Kołodziej – sołtys wsi Jaroszów i radny Rady Miejskiej w Strzegomiu, Remigiusz Wołowiec – przewodniczący Rady Rodziców, Tomasz Dziurla – radny Rady Miejskiej w Strzegomiu. Festiwal poprowadzili uczniowie z kl. VI a Aleksandra Hućko i Wojciech Kurzeja.

W tym roku tematy przedstawień inspirowane były poezją dziecięcą. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali następujące przedstawienia:

kl. Ia „Żuraw i czapla” – wych. Anna Madej
kl. IIa „Rzepka” – wych. Marzena Białek
kl. IIb „Kaczka dziwaczka” – wych. Dominika Pieszko
kl. IIIa „Jaś i Małgosia” – wych. Elżbieta Szczepanik
kl. IIIb „Witajcie w naszej bajce” – wych. Bożena Wilczak
kl. IVa „Na straganie” – wych. Sylwia Wilczak
kl. Va „Lokomotywa” – wych. Joanna Pietras

Dla występujących dzieci, które stały się w tym dniu aktorami, była to nie tylko wspaniała zabawa, ale również kształtowanie ich wrażliwości i wyobraźni, przełamywanie lęków, budowanie poczucia własnej osobowości. Wszyscy występujący zaprezentowali wysoki poziom umiejętności aktorskich, muzycznych i wokalnych, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom, a także przybory i akcesoria do zajęć plastycznych oraz sprzęt sportowy. Nagrody wręczali zaproszeni goście oraz dyrektor szkoły Beata Jankiewicz.

Szczególne podziękowania składamy Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie strojów i rekwizytów dla dzieci, które podniosły atrakcyjność występów.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023