Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

Instytut Śląski oraz Stowarzyszenie Opolscy Genealogowie zaprosił uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych do udziału w konkursie „Opowiem Ci o Kresach”. Szóstoklasistka Magdalena Kossowicz z ZSP w Jaroszowie zajęła w nim III miejsce.

Po szkolnym  apelu z okazji rocznicy pierwszych wywózek na Syberię, uczniowie zaczęli opowiadać o losach swoich pradziadków z okresu II wojny światowej. Jedną z uczennic była Magdalena, która postanowiła zgłębić swoją wiedzę na temat losów ukochanej prababci – Ludwiki. Do wspólnych wspomnień, rozmów, poszukiwania zdjęć i pamiątek przyłączyła się cała rodzina. Efektem tej pracy było spisanie historii rodziny ukochanej prababci w opowiadaniu pt. „Babcia Leokadia na ścieżkach historii”. Praca Magdy została wysłana na konkurs, zyskała uznanie.

Celem konkursu było utrwalenie wspomnień i relacji osób przybyłych z Kresów Wschodnich po II wojnie światowej na Śląsk. Organizatorzy pragnęli spopularyzować wśród uczestników wiedzę na temat Kresów Wschodnich RP, korzeni rodzinnych oraz rozwinąć zainteresowania historią Polski i własnego regionu.

Gratulujemy Magdzie determinacji i chęci opowiedzenia tej rodzinnej historii!

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023