Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

 

Dnia 10 czerwca 2024 r. uczniowie z kl. IIa, IIb i IV a z PSP w Jaroszowie wraz z wychowawcami wyjechali na wycieczkę edukacyjną do Jurajskiego Parku Dinozaurów w Krasiejowie.

Spacerując ścieżką edukacyjną z dinozaurami uczniowie podziwiali rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości. Podczas spaceru śladami dinozaurów odwiedzili pawilon paleontologiczny, w którym przez przeszkloną podłogę oglądali skamieniałości triasowych płazów i gadów. Ekspozycja wewnątrz pawilonu jest jedyną w Polsce na taką skalę ekspozycją o charakterze „in situ”, czyli w miejscu znalezienia.

Uczniowie udali się również w podróż przez miliardy lat istnienia wszechświata. Kolejką przemierzyli 300 – metrowy tunel, oglądając wędrówki kontynentów, zmiany klimatyczne i największe kataklizmy w dziejach naszej planety. Następnie udali się do Parku Nauki i Ewolucji Człowieka. To miejsce dostarczyło uczniom fascynującej wiedzy o tajemnicach przeszłości i ewolucji człowieka.

W prehistorycznym oceanarium zobaczyli z bliska jak wyglądało podwodne życie tysiące lat temu. Bardzo ciekawą atrakcją było także kino 5D.

Po zwiedzaniu i sporej dawce wiedzy był czas na pyszny obiad oraz zakup pamiątek. Podczas wycieczki walory edukacyjne połączono z dobrą zabawą w parku rozrywki. Tutaj każdy poczuł się w swoim żywiole.

Wycieczka do JuraParku w Krasiejowie dostarczyła uczniom sporej wiedzy, ale także wielu wrażeń i emocji.  Była to świetna rozrywka  i niezapomniana przygoda dla wszystkich uczestników wycieczki.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023