Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

 

Dnia 13 czerwca 2024 r. w bibliotece szkolnej ZSP w Jaroszowie odbył się Konkurs Pięknego Czytania przeznaczony dla uczniów z klas I-III.

Celem konkursu była popularyzacja literatury wśród młodych odbiorców, rozwijanie umiejętności odbioru dzieł literackich, kształcenie umiejętności pięknego czytania wśród młodego pokolenia w dobie zanikania kontaktu z książką, budzenie wyobraźni młodego człowieka i przełamywanie zahamowań związanych z wystąpieniami publicznymi.

W tym roku szkolnym, do konkursu przystąpiło 15 uczniów (eliminacje wstępne przeprowadzone zostały przez wychowawców klas). Każdy z uczestników otrzymał przygotowany wcześniej fragment prozy. Po upływie wyznaczonego czasu przed Komisją Konkursową rozpoczęło się indywidualne czytanie tekstów. Oceniana była poprawność artykulacyjna, bezbłędność przedstawianej treści oraz interpretacja tekstu.

Spośród czytających wyłoniono tych, którzy zaprezentowali się najlepiej.

I miejsce:  Eliza Łosiak kl.3b
II miejsce:  Mateusz Szczepek kl.2b
III miejsce:  Olivier Kopeć kl.1a

Eliza otrzymała także tytuł „Mistrzyni Pięknego Czytania” i podczas uroczystego apelu w dniu 21.06.2024 otrzyma pamiątkowy dyplom.

Gratulujemy!

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023