Majowe święta to ulubione święta Polaków. Zawsze kojarzą się nam z długim weekendem, dobrą pogodą i flagami wywieszonymi na budynkach.

W tym roku będą wyglądały nieco inaczej. Nie spędzimy ich tak, jak zazwyczaj, na wyjazdach lub spotkaniach ze znajomymi, a w szkole nie ma apelu. Wirus zmienił wszystko.  Nie oznacza to, że zapomnieliśmy o celebrowaniu tych ważnych w naszym kalendarzu dat.

Dla drugoklasistów była to okazja do dowiedzenia się, co tak naprawdę w tych dniach świętujemy i dlaczego tak szumnie obchodzimy majowe święta.

1 MAJA – ŚWIĘTO PRACY. W tym dniu świętujemy prawo do pracy i odpoczynku.
2 MAJA – DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. Tego dnia obchodzimy także Światowy Dzień Polonii. Polska flaga jest naszym symbolem narodowym.
3 MAJA – ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA. Konstytucja to najważniejszy dokument w państwie. Określa m.in. najważniejsze zasady jego funkcjonowania.

Będziemy także pamiętali o wywieszeniu flagi.