Zawód strażaka wiąże się z renomą oraz wszechobecnym szacunkiem. Ich praca to nie tylko gaszenie pożarów, ale również pomoc przy wypadkach drogowych. Uczniowie klas I-III z PSP w Jaroszowie rozmawiali o tym na lekcji.

Potrafili wymienić sytuacje w życiu człowieka, podczas których strażacy przychodzą z pomocą. Dzieci stwierdziły również, że trzeba dbać o bezpieczeństwo swoje i innych tak, aby takich interwencji strażaków było jak najmniej w ich życiu. Niektórzy uczniowie postanowili, że w przyszłości może zostaną właśnie takimi dzielnymi strażakami.

Z okazji Dnia Strażaka życzymy wszystkim Strażakom
pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym, dużo zdrowia dla Was i Waszych rodzin.
Składamy serdeczne podziękowania za Wasz trud, za poświęcenie, za wielki dar serca, jakim jest Wasza piękna służba i zaangażowanie.
Życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji!
Niech idee czerpane bezpośrednio od patrona strażaków, św. Floriana,
przyświecają Wam zawsze.