Dzień Gier Planszowych to corocznie święto miłośników planszówek. W jaroszowskim przedszkolu święto to obchodzono 14.10.2021 roku.

Wychowawczynie wraz z dziećmi przygotowały gry planszowe, w które później zagrały. Każda grupa przygotowała inną planszówkę, dzięki czemu grami można było się wymieniać.

Najmłodsza grupa - „Żabki” - stworzyła grę „Memory” o charakterze ekologicznym, przy której ćwiczyła swoją pamięć. Zabawa polegała na zebraniu jak najwięcej liczby par.

„Biedronki” wykonały grę planszową pt. „Eko zabawa”. Była to gra ekologiczna z wykorzystaniem kartonu i nadanie mu „drugiego życia”. Pionki zostały wykonane z nakrętek PET. Gra polegała na jak najszybszym dotarciu do mety. Po drodze gracze musieli wykonać zadania z ekoludkiem oraz te dotyczące segregacji odpadów.

Natomiast „Sówki” stworzyły grę „EKO – Przedszkolak. Gra polegała na przejściu planszy, na której znajdowały się zadania o tematyce ekologicznej. Dzieci same stworzyły zasady, doskonale się przy tym bawiąc.