Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

 

Grupa 35 uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie w dniach 19-21 kwietnia 2023 r. wzięła udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy.

Data 19 kwietnia była nieprzypadkowa, bo to właśnie w tym dniu w stolicy odbywały się obchody 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Ten wyjazd został zaplanowany przez uczniów klasy 4, ponieważ realizują oni projekt edukacyjny o patronie szkoły Januszu Korczaku. W wyjeździe udział wzięli także uczniowie z innych klas.

W pierwszy dzień jaroszowscy uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili wraz z przewodnikiem Stare Miasto oraz Dom Sierot na ulicy Krochmalnej. Odwiedzili również pomnik Janusza Korczaka tuż przy Pałacu Kultury i Nauki, którego wiele lat temu jednym z fundatorów była jaroszowska szkoła. Spacer Krakowskim Przedmieściem i wizyta na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie uczył się Janusz Korczak była kolejnym miejsce ważnym dla każdego „Korczakowca”.

W drugim dniu uczniowie spędzili ciekawie czas, wykonując różne doświadczenia i naukowe zabawy, w Centrum Nauki Kopernik. Była także chwila na przywitanie się z Syrenką. Wielkie wrażenie zrobiła na uczniach wizyta w Sejmie i Senacie oraz zwiedzanie z przewodnikiem Stadionu Narodowego.

W trzecim dniu zaplanowano dla uczniów zwiedzanie Muzeum „Polin” oraz udział w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez muzealnych edukatorów.

Piękna pogoda i ciekawy program pobytu w stolicy przyczyniły się do zadowolenia młodych ludzi. Uczniowie wrócili szczęśliwi i zadowoleni z wycieczki, deklarując chęć wyjazdu na kolejną, tak dobrze zorganizowaną wyprawę.

Opiekunami na wycieczce byli nauczyciele: Joanna Pietras, Monika Bytnar-Gołembiowska oraz Jacek Krogel.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023