Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

W dniu 14 kwietnia 2023 r w szkole odbył się II etap klasowego Konkursu Przyrodniczego pt. „Świat organizmów".

Uczestnikami konkursu było 9 uczniów klasy 4a, którzy w I etapie  tych zmagań otrzymali najwyższe wyniki w klasie. Byli to: Angrys Antoni, Bodnar Kamil, Borodzich Vera, Dworak Dawid, Kiełbowicz Gabriel, Mrozek Piotr, Różańska Joanna, Smyda Dawid i Szczepek Anna. W drugim etapie uczniowie rywalizowali ze sobą w trzyosobowych zespołach tworząc drużyny: zieloną, pomarańczową i żółtą.

Zadania konkursowe miały bardzo różnorodną formę: quiz, układanka sylabowo- wyrazowa, uzupełnianie schematów, zagadki. Podczas rywalizacji uczniowie musieli się również wykazać  umiejętnością  programowania Photona.

Kilka zadań konkursowych odbywało się  na specjalnie przygotowanej do tego celu planszy. Zadaniem grup było doprowadzenie Photona do odpowiedniego miejsca na planszy i zaprogramowanie tak, aby wydał oczekiwany dźwięk czy też świecił się na właściwy kolor.

W trakcie konkursu uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także logicznym myśleniem, współpracą i zapamiętywaniem odpowiedzi innych drużyn.

Konkurs miał dla uczniów szczególną wagę ze względu na obecność nauczycieli biologii z innych szkół Gminy Strzegom i okolic, którzy przyjechali do Jaroszowa na zaproszenie Pani Dyrektor.

Po podsumowaniu zaciekłej rywalizacji, najlepsza okazała się drużyna, w której skład wchodzili: Angrys Antoni, Mrozek Piotr, Różańska Joanna.

Na koniec dyrektor szkoły Beata Jankiewicz wręczyła uczniom dyplomy i skromne upominki. Otwartą lekcję poprowadziła nauczycielka – Dorota Burzyńska.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023