Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

Uczniowie z klasy 7a z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jaroszowie w dniu 20 czerwca 2023 r. wzięli udział wycieczce do Centrum Iluzji we Wrocławiu. Była to nagroda za zajęcie II miejsca w konkursie  organizowanym przez Firmę ENERIS pt. „Ozdoby recyklingowe na Wielkanoc".

Praca konkursowa powstała  dzięki zaangażowaniu, kreatywności i współpracy wszystkich siódmoklasistów.

Aby utrzymać wycieczkę w duchu ekologii, laureaci wraz z nauczycielkami - Justyną Fedyczkowską i Dorotą Burzyńską - wybrali jako środek transportu pociąg oraz własne nogi.

Podczas drogi do muzeum wszyscy podziwiali mniej lub bardziej znane miejsca Wrocławia.

Po dotarciu do celu okazało się, że  Muzeum Iluzji we Wrocławiu to miejsce ciekawe i godne polecenia. To atrakcja, w której można nie tylko dobrze się bawić lecz również pogłębić swoją wiedzę. Iluzja spotyka się tu ze sztuką i wynalazkami naukowymi. Pobyt w Centrum okazał się wyjątkowym doświadczeniem naukowym. Fizyka i optyka przedstawione zostały razem przy pomocy tajemniczych dzieł sztuki oraz klasycznych zagadek.

Dzięki naszej przewodniczce można było łatwiej zrozumieć naukowe wyjaśnienie niektórych iluzji. Rysowanie światłem, tworzenie cieni czy wyjątkowe przeżycia w świecie „do góry nogami” - to tylko niektóre z ciekawych propozycji muzeum.

Siódmoklasiści na długo zapamiętają ten wyjazd, a zdjęcia które wykonali,  nie jeden raz zadziwią oglądających.

 

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023