Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

 

Tradycyjnie już, w pierwszą niedzielę września 2023 r. były obóz koncentracyjny Gross-Rosen w Rogoźnicy był  miejscem szczególnego uczczenia pamięci pomordowanych i zamęczonych katorżniczą pracą więźniów w czasie II wojny światowej.

Uroczystości rozpoczęły się od Polowej Mszy Świętej, odprawionej pod przewodnictwem JE ks. bpa dra Adama Bałabucha. Bardzo ważnym punktem uroczystości był Apel Poległych, który wypowiedzieli w przejmujący sposób harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej ze Strzegomia. Ostatnim punktem niedzielnych obchodów było złożenie wieńców i wiązanek przed mauzoleum przez licznie przybyłe delegacje, w tym również przez dyrektorów placówek oświatowych z terenu gminy Strzegom. Jaroszowską szkołę reprezentowała Pani Beata Jankiewicz - dyrektor placówki.

Poczet sztandarowy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie reprezentowali następujący uczniowie: Julia Bagienko, Julia Miklaszewska, Emilia Baniewicz, Zuzanna Pikuła, Maciej Smoliński i Alex Nowak. Opiekę nad pocztem sztandarowym sprawował nauczyciel - Jacek Krogel.

Udział wszystkich uczestników tej podniosłej uroczystości to wspaniałe i godne naśladowania świadectwo patriotyzmu, solidarności i pamięci o tych, którzy oddali swoje życie podczas II wojny światowej - za wolność naszej Ojczyzny i pokój na świecie.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023